متاورس ارزدیجیتال چیست؟ همه چیز درباره کسب درآمد از متاورس

متاورس ارزدیجیتال چیست؟ همه چیز درباره کسب درآمد از متاورس

فهرست مطالب

یکی از این پروژه های جدید و نوین که توجه افراد بسیاری را به سمت خود کشانده، پروژه متاورس می باشد. در این محتوا خواهیم خواند که متاورس ارزدیجیتال چیست و با مزیت های آن آشنا می شویم.

اگر به دنبال کسب سود از طریق خرید سیگنال کریپتو هستید به این صفحه مراجعه کنید.

متاورس یک پروژه واقعیت مجازی به منظور متصل شدن جهان فیزیکی ما با زندگی دیجیتال، دنیای آواتارها و نسل بعدی اینترنت است.

نوعی واقعیت مجازی دیجیتال جایگزین که کاربران در آن به زندگی، کار، تحصیل و معاشرت می پردازند و به صورت متداوم آنلاین هستند.

متاورس ارزدیجیتال چیست ؟

تعریف متاورس ارز دیجیتال

Metaverse یک واژه‌ مرکب متشکل از meta به معنی فراتر و universe به معنی جهان می باشد و از همین رو می تونیم این کلمه را با عنوان فراتر از جهان بیان کنیم.

این اصطلاح اولین بار در کتاب علمی‌تخیلی سقوط برفی با نویسندگی نیل استفنسون امریکایی در سال ۱۹۹۲ مورد استفاده قرار گرفت.

متیو بال، رییس سابق استراتژی و سرمایه گذار در آمازون، به توصیف پروژه متاورس با هفت ویژگی می پردازد که به شرح زیر می باشد:

 • فعال و روشن بودن دائمی متاورس
 • به صورت زنده و برخوداری از قابلیت تجربه کردن آن
 • عدم محدودیت در جلب مخاطب
 • برخورداری از اقتصاد پویا و مستقل
 • گسترده شدن آن در تمامی پلتفرم ‌های دیجیتالی و فیزیکی
 • فراهم بودن شرایط انتقال ارزهای دیجیتال
 • ایجاد شدن محتویات آن توسط کاربران و شرکت‌ های بزرگ

بسیاری بر این باورند که ارزهای دیجیتال متاورس آینده روشنی دارند و احتمال دارد سرمایه گذاری در آ‌ن‌ها  سودآوری خوبی به همراه خواهد داشت.

بعضی از بهترین پروژه های متاورس شرایط کسب درآمد ضمن سرگرمی را نیز برایتان فراهم می سازند. تعدادی از ارزهای مطرح متاورس قدیمی بوده و تعدادی دیگر به تازگی به وجود آمده اند.

مزیت استفاده از رمزارزها در متاورس ارزدیجیتال چیست؟

مزیت های استفاده از متاورس ارزدیجیتال چیست

 • به اثبات رساندن مالکیت دیجیتال

در صورتی که در دنیای متاورس دارنده یک قطعه زمین یا دارایی باشید، چگونه می خواهید آن را به اثبات برسانید؟ توجه داتشه باشید که در چنین دنیایی به کارگیری از سند تک برگ یا دفتر اسناد رسمی رایج نمی باشد ولی با برخورداری از یک دستیابی به کلید خصوصی به آسانی مالکیت شما روی بلاک‌چین ثابت می کند.

ممکن است که خیلی از شما یکی از همین کیف پول‌ها را روی موبایل یا کامپیوترتان داشته باشید. دیر یا زود همه ما از چنین کیف پول‌هایی برخوردار خواهیم شد و لیست تراکنش‌های ما در این کیف پول می‌تواند ارائه دهنده اعتبار و مسئولیت‌پذیری مالی ما باشد.

 • انتقال ارزش

درحال‌حاضر ارزهای دیجیتال امن‌ترین و منطبق‌ترین شیوه برای این کار در متاورس هستند.

 • دسترسی‌پذیری

بلاک‌چین سبب می‌شود بدون اینکه بانکی وجود داشته باشد همه افراد بتوانند از حسابی برخوردار باشند  و مدیریت امور مالی خود را در متاورس در اختیار داشته باشند.

 • استانداردسازی و تعامل

هرچه پیش می‌رویم بلاک‌چین راه‌های بیشتری به منظور به وجود آوردن تعامل بین شبکه‌های مختلف پیدا می‌کند. برای دانستن اینکه متاورس ارزدیجیتال چیست باید با پروژه‌هایی مثل پولکادات و اولانچ که روی همین مسئله مشغول به فعالیت هستند تا تعامل بین بلاک‌چین‌های مختلف آسان شود آشنا باشیم. این پروژه‌ها می‌توانند استانداردسازی در دنیای متاورس را سریع تر کنند.

 

برترین رمز ارزهای متاورس ارزدیجیتال چیست

برترین ارز های دیجیتال در متاورس:

 • ارز دیجیتال مانا:

پلتفرم بازی دسنترالند یک جهان مجازی و واقعیتی نزدیک به متاورس می باشد و از اقتصاد کاملا دیجیتالی برخوردار است. در این پلتفرم کاربران می توانند از محتوا ها و برنامه هایی که می سازنذ، به  کسب درآمد بپزردازند و به ازای هر فعالیتی که انجام می دهند، رمز ارز دریافت کنند.

ارز دیجیتال مانا به عنوان پولی است  که در دسنترالند به کار گرفته می شود و همینطور یکی از ارز های معروف متاورس هم محسوب می شود که اگر بخواهیم به تعریف اینکه متاورس ارزدیجیتال چیست بپردازیم حتما باید با این ارز آشنا باشید.

ارز دیجیتال مانا، در بستر اتریوم است و برای پرداخت های درون بازی مورد استفاده قرار می گیرد. کاربران و بازیکن ها می توانند از این ارز برای خرید زمین بازی، کالا های مجازی، امکانات و خدمات پلتفرم استفاده نمایند.

 • ارز دیجیتال انجین کوین:

 یکی دیگه از ارز های برتر  واقعیت مجازی متاورس، انجین کوین می باشد که با استاندارد ERC-20 توسعه یافته است. این توکن ایجاد شده تا بتوان به وسیله آن به خرید و فعال سازی آیتم های درون بازی پرداخت.

عرضه اولیه ENJ (ارز دیجیتال انجین کوین)در سال 2017 انجام شد و سرمایه تقریبی 22 میلیون دلار رو به خودش اختصاص داد.

در این نمایشگاه  تقریباً 80 درصد از کل توکن های عرضه شده، فروخته شد و بیقه هم بین تیم موسس، شرکت و سرمایه گذاران تقسیم شد.

همانند ارز دیجیتال مانا، برای انجین کوین هم این قاعده وجود دارد که هر قدر بازی های مجازی و پلتفرم های ارائه دهنده بازی مبتنی بر واقعیت های مجازی توسعه پیدا یابند، ارز دیجیتال انجین کوین هم بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و رشد و پیشرفت می کند.

 • ارز دیجیتال سند (SAND) :

ارز دیجیتال سند هم یک بازی مبتنی بر اتریوم است که در آن می توانید به  فعالیت بپردازید. سند باکس یک دنیای مجازی غیرمتمرکز به حساب می آید که در آن کاربران می توانند به طراحی دارایی های مجازی خود  یک فضای واقعیت مجازی بپردازند، آن به اشتراک و سپس به فروش برسانند.

پلتفرم سند باکس ارز دیجیتال بومی خودش با نام SAND را هم دارد که به عنوان یکی از ارز های برتر متاورس محسوب می شود.

 • ارز دیجیتال بلاک توپیا:

ارز دیجیتال بلاک توپیا  فراهم کننده یک تجربه واقعیت مجازی رو برای دنیای کریپتوکارنسی می باشد و کاربران را در یک محیط فراگیر و جذاب دور هم جمع می نماید.

این توکن به عنوان یکی دیگه از ارز های برتر متاورس شناخته می شود. با این پلتفرم برای اولین بار، کاربران به اطلاعات رمزنگاری شده و محتوای همه جانبه در یک مکان دستیابی خواهند داشت.

بلاک توپین ها می توانند به وسیله مالکیت املاک و مستغلات، درآمد تبلیغات، بازی کردن، ساخت شبکه و موارد دیگر به کسب درآمد بپردازند. با مورد اسفاده قرار دادن پیشرفته ‌ترین موتور های مولد سه ‌بعدی جهان، از این فناوری جهت به وجود اوردن انگاره ها و تجربه کاربری استفاده می شود.

یک دیگر از برترین ارز های دیجیتال در متاورس که می توان به آن اشاره کرد، ارز دیجیتال اکسی می باشد. از همراهی شما عزیزان تا پایان محتوا متاورس ارزدیجیتال چیست در سایت بی تی سی یاس متشکریم.