آموزش خواندن سیگنال ارز دیجیتال (راهنمای کامل 2022)

آموزش خواندن سیگنال ارز دیجیتال (راهنمای کامل 2022)

فهرست مطالب

اگر به دنبال آموزش خواندن سیگنال ارز دیجیتال می باشید و قصد دارید با اصطلاحاتی که در یک سیگنال وجود دارد، آشنایی پیدا کنید این محتوا را از دست ندهید.
می توانید برای آشنایی با بهترین کانال سیگنال دهی ارز دیجیتال کلیلک کنید.

در پایان این محتوا، شما یاد خواهید گرفت که چگونه یک سیگنال ارز دیجیتال را بخوانید؛ همینطور با شیوه به کارگیری از سیگنال ارز دیجیتال آشنایی پیدا خواهید کرد.

هنگامی ارزش و اهمیت سیگنال ارز دیجیتال تعیین می‌شود که تریدر، از زمان یا شرایط مطالعه دقیق برای تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال برخوردار نباشد.

همینطور گاهی اوقات، دقت سیگنال‌ها به علت کم شدن بعضی خطاها بسیار افزایش می یابد. به همین علت آموزش خواندن سیگنال ارز دیجیتال به تمام کاربران بازار ارزدیجیتال توصیه می گردد، تا پایان محتوا با ما همراه باشید.

سیگنال ارزدیجیتال چیست؟

سیگنال ارزدیجیتال چیست؟

فرض کنید که برای تهیه یک محصول، به یک بازار شلوغ رفته‌اید. مسلما اگر بخواهید بهترین و مناسب ترین محصول مدنظر خود را در آن بازار بیابید؛ بایستی از تعداد زیادی فروشنده‌ که در آنجا مشغول به کار می باشند، راهنمایی بگیرید و وقت زیادی را برای این موضوع صرف نمایید.

طرف صحبت این بیشتر با کسانی می باشد که هدف شان این است که خرید بهتر و ایده آلی داشته باشند. اکنون می خواهیم به بیان یک مثال بپردازیم؛ اینگونه فرض کنید اگر فرد مورد اعتمادی را می‌شناختید که به شما بهترین فروشنده آن بازار را معرفی می‌کرد؛ تا چه اندازه سریع تر به هدف می‌رسیدید؟

سیگنال ارزدیجیتال نیز دقیقا همین نقش را در بازار جذاب کریپتوکارنسی به نمایش درمی آورد. مورد استفاده قرار دادن سیگنال‌ ارز دیجیتال به معامله‌کنندگان کمک می‌کند که در شرایط درست و سود ده دست به خرید و فروش بزنند.

به شما پیشنهاد می کنیم محتوای جدید ترین روشهای خرید سیگنال ارز دیجیتال را نیز مشاهده کنید

علت به کارگیری از سیگنال ارز دیجیتال:

در این قسمت از آموزش خواندن سیگنال ارز دیجیتال علت استفاده ازسیکنال های ارز دیجیتال را بررسی می کنیم.

نقش یک سیگنال این است که به شما کمک می‌کند تا بجای گذاشتن وقت زیاد در ارزیابی های تکنیکال و فاندامنتال، خیلی زود و سریع به موقعیت خریدوفروش دست پیدا نمایید.

به طور معمول یک سیگنال معتبر، ارائه دهنده اطلاعاتی در زمینه سوددهی و نیز جلوگیری از ضرر در معامله در اختیار ما می باشد. همینطور یک سیگنال ارزدیجیتال با توجه داشتن به حد ضرر، اهدافی را به منظور خریدوفروش تعیین می‌کند.

گروه‌ها و تحلیلگران گوناگونی در بازار ارائخ دهنده سیگنال می باشند که شما می‌توانید جهت معامله خود به آنها مراجعه کنید. برای به کارگیری از سیگنال باید ابتدا با انواع مختلف آن آشنایی داشته باشید. در بازار ترید، چند نوع سیگنال ارز دیجیتال وجود دارد که در ادامه به توضیح مختصر آنها می پردازیم:

علت به کارگیری از سیگنال ارز دیجیتال:

  • به کارگیری از سیگنال دستی

این سیگنال‌ها به وسیله افراد مختلف و تحلیلگران در کانال‌ها، سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی قرار داده می‌شوند. سیگنال‌های دستی توسط  تحلیل‌های تکنیکال و بنیادی به وسیله افراد گوناگون به صورت رایگان یا فروشی در اختیار کاربران گذاشته می‌شود.

  • به کارگیری از سیگنال اتوماتیک

ارائه سیگنال‌های اتوماتیک یا خودکار به وسیله ربات‌ها و الگوریتم‌های معامله در بازار ارزدیجیتال می باشد. برای مورد استفاده قرار دادن سیگنال اتوماتیک، همچون سایر سیگنال‌ها بایستی آگاهی و اطلاعاتی کامل و دقیق  از اصطلاحات و علائم احتصاری داشته باشیم.

مهم ترین نکات آموزش خواندن سیگنال ارز دیجیتال

در ادامه آموزش خواندن سیگنال ارز دیجیتال به معرفی چند اصطلاح مهم در ارز دیجیتال که دانستن آنها به سود شما می باشد، می پردازیم.

صرافی (Exchange)

کلمه صرافی در سیگنال ارزدیجیتال، اعلام کننده صرافی موردنظر است که سیگنال تحت پشتیبانی آن عمل می نماید. به طور معمول انتخاب نام سیگنال‌ها بر اساس نام روی صرافی تحت پشتیبانی می باشد.

سطح ریسک (Risk Level)

سطح ریسک در به کارگیری از سیگنال، نقش تعیین کننده مقدار ریسک معامله بر طبق سیگنال را دارد. به طور معمول ارائه دهندگان سیگنال برای سطح ریسک یک بازه مشخص می‌کنند. توصیه می‌شود برای سطح ریسک‌های بالا، حتما استاپ لاس یا حد ضرررا مورد استفاده قرار دهید.

اندازه اهرم معاملاتی (Leverage)

اهرم معاملاتی با علامت اختصاری lev مشخص می شود و بیشتر به منظور چندبرابر کردن سود دارای کاربرد می باشد. در معاملات اهرم دار از جمله فیوچرز، آپشن و مارجین به همان اندازه که نسبت سود زیاد می شود، نسبت ضرر نیز بیشتر می‌شود.

در این معاملات، به منظور خرید مقداری ارزدیجیتال، بخش کمی از دارایی موردنیاز برای خرید، به وسیله تریدر فراهم شده و بیق دارایی از یک صرافی قرض گرفته می‌شود.

محل ورود (Entry)

محل ورود، در اصل همان قیمتی است که برای خرید یا فروش به آن وارد می شویم. از جمله یکی از پارامترهای مهم در به کارگیری از سیگنال ارزدیجیتال، نقطه ورود می باشد.

حد ضرر (Stop Loss)

حد ضرر تعیین می‌کند که در چه قیمتی پوزیشن را به منظور خودداری از ضررهای بیشتر ببندیم. بر این اساس یکی از موارد ضروری برای هر سیگنال، معین بودن حد ضرر است.

هدف قیمتی (Target)

انتشار هر سیگنال با چند هدف قیمتی همراه می باشد. هدف ها تعیین می‌کنند که در چه نقطه قیمتی مناسب تر است پوزیشن را ببندیم. به طور معمول سیگنال‌ها ارائه دهنده چندین هدف می باشند.

به هراندازه که هدف ها را بلندتر انتخاب کنیم، سود بیشتر و در مقابل ریسک بالاتری خواهیم داشت. توصیه می شود که برای خروج، مقادیر بین هدف های اول و دوم یا دوم و سوم را درنظر داشته باشیم.

 

شیوه خواندن سیگنال ارزدیجیتال

شیوه خواندن سیگنال ارزدیجیتال

برای انجام اینکار به دو سیگنال زیر که به عنوان مثال انتخاب شده‌اند، دقت نمایید.

  • سیگنال معامله اسپات جفت ارز انکر /تتر

Enter Price: 19500 – 20000

Target 1: 21000

2: 22000

3: 23000

Normal Stop Loss: 19000

در این سیگنال که مرتبط به صرافی تحت پوشش بایننس است، شرایط معامله اسپات برای جفت ارز انکر / تتر اعلام شده است.

نقطه ورود به معامله بین ۱۹۵۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار است. همینطور سه هدف قیمتی برای فروش به ترتیب، ۲۱۰۰۰، ۲۲۰۰۰ و ۲۳۰۰۰ دلار تعیین شده است. برای مورد استفاده قرار دادن سیگنال موردنظر، حد ضرر یا STOP LOSS، ۱۹۰۰۰ دلار (کمی پایینتر از نقطه ورود به معامله) تعیین و اعلام شده است.

از همراهی شما عزیزان تا پایان محتوا آموزش خواندن سیگنال ارز دیجیتال در سایت بی تی سی یاس، متشکریم.