آموزش خرید سیگنال به زبان ساده

آموزش خرید سیگنال

فهرست مطالب

این مقاله با هدف آموزش خرید سیگنال ارائه شده است. با مطالعه ی این مقاله می توانید بهترین سیگنال ها را نیز شناسایی کنید.

خرید سیگنال کریپتو

در اصل سیگنال یک نشانی و علامت برای معامله گران است که به آن ها کمک می‌کند تا ریسک معاملاتشان کاهش پیدا کند و از سود بیشتری برخودار شوند. در نظر داشته باشید که به کارگیری مستقیم از سیگنال نیازمند برخورداری از تخصص در انواع تحلیل ارز های دیجیتال است.

آنچه که به عنوان سیگنال به بیشتر ما معرفی می‌شود، در واقع آنالیز یک تحلیلگر از علامت های بازار است. تحلیل سیگنال ارز دیجیتال از  انواع مختلفی برخوردار است.

بعضی از آن ها رایگان است و بعضی دیگر با پرداخت هزینه در دسترس شما قرار می‌گیرد؛ اما در هر صورت، به خاطر داشته باشید که یک سیگنال قابل قبول، باید حداقل دارای یکی از دو ویژگی های زیر باشد:

  • اطلاعاتی حاوی افزایش سودآوری
  • اطلاعاتی حاوی جلوگیری از ضرر

تحلیلگران بازار ارزهای رمزنگاری شده با مشاهده علامت ها، درک و برداشت شخصی خودشان را به معامله گران اعلام می‌کنند. مشخص است که هر تحلیلگر به نسبت تجربه و دانش خود، می‌تواند تحلیل دقیق تری از شرایط داشته باشد.

آموزش خرید سیگنال به زبان ساده

تفاوت سیگنال و تحلیل آن

در این قسمت از آموزش خرید سیگنال به سراغ ببرسی سیگنال و تحلیل خواهیم رفت. با ما همراه باشید.

در بازار رمز ارزها علامت‌ها و نشانه‌هایی که قادر باشند روی قیمت ارزهای رمزنگاری شده مؤثر واقع شوند، سیگنال به حساب می آیند.

سیگنال‌ها به عنوان  یک نوع آلارم و یا هشدار می‌باشند و هیچ توصیه به‌خصوصی برای سرمایه گذاران این حوزه ندارند. حال که می‌دانیم سیگنال چیست، در تعریف تحلیل آن این‌گونه بیان می‌کنیم که اگر یک فرد با مهارت و تخصص بالا به آنالیز نمودارها مشغول شود و عوامل تأثیر گذار بر قیمت ارزهای رمز نگاری شده را مورد شناسایی قرار دهد، یا نسبت به آتی اظهار نظر کند که روند نمودار به چه صورتی خواهد بود در واقع این فرد به تحلیل سیگنال پرداخته است.

لازم به ذکر است که ابعاد کیفیتی آنالیز تحلیلگران به میزان دانش و مهارت آنان در دنیای کریپتوکارنسی بستگی دارد. البته این امری طبیعی است که متخصص‌ها در این بازار نوپا و روبه‌رشد در تمامی بخش‌ها از تسلط و مهارت برخوردار نباشند.

در نتیجه تفاوت و تمایز دیدگاه در بین اشخاص امری نسبتاً طبیعی تلقی می‌شود. البته نباید از این مسئله نیز غافل گشت که تنوع سیگنال‌ها بسیار است و به علت همین تنوع ممکن است به طور هم‌زمان دو تحلیلگر، از یک رمز ارز برداشتی متفاوت داشته باشند که وجود این امر به طور تقریبی عادی محسوب می‌شود.

آموزش خرید سیگنال

آموزش خرید سیگنال و شناخت انواع سیگنال ها

بر اساس اطلاعات موجود از تجربه تحلیلگران موفق در ترید ارز دیجیتال، به کارگیری درست از سیگنال ها می‌تواند تا حدود ۸۰٪ افزایش موفقیت داشته باشد.

از طرفی، هر نشانی و علامتی که در بازار رمز ارزها وجود دارد را می‌توان به عنوان یک سیگنال در نظر گرفت؛ بر این اساس تنوع آن می‌تواند بسیار زیاد باشد.

تقریبا تمام سیگنال های موجود در بازار را، بر اساس نوع تحلیلی که می‌شود از آن ها داشت، می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد.

البته، لازم به ذکر است که هیچ تعریف علمی برای این نوع دسته بندی وجود ندارد و صرفا به علت آسان بودن در یادگیری تعریف شده است. تفکیک سیگنال ارز دیجیتال در دسته بندی های مختلف، می‌تواند به درک آسان آن کمک نماید.

سیگنال تکنیکال

در این قسمت از آموزش خرید سیگنال می توانید با سیگنال تکنیکال آشنا شوید.

تحلیل تکنیکال، دانش مطالعه نمودارهای مختلف کریپتو کارنسی و ابزارهای آن است که به آنالیز پروسه بازار و پیش بینی آینده احتمالی آن ختم می‌شود.

درک مفاهیم اولیه نمودارها نیاز به دانش آکادمیک ندارد؛ به عنوان نمونه، در نمودار های شمعدانی، واضح است که قیمت، حجم فروش، مقدار کل معاملات و… در زمان تعیین شده چقدر بوده است.

سیگنال فاندامنتال

آموزش خرید سیگنال فاندامنتال

برعکس تصور اکثریت، سیگنال ارز دیجیتال، فقط از طریق آنالیز نمودارها بدست نمی‌‌‌آید. بعضی مصاحبه ها، پست ها، توییت ها و در کل نظرات و رفتارهای انسان های تاثیرگذار در حوزه دیجیتال می‌تواند نشانه خوبی برای تریدرها باشد. این سیگنال ها از تحلیل فاندامنتال کسب می شوند.

بازار ارزهای دیجیتال،‌ یکی از آزادترین بسترهای معاملاتی است که به معامله گر، آزادی عمل تام می‌دهد. بر این اساس؛ خود شما هستید که تصمیم می‌گیرید چه کاری را انجام دهید و از انجام چه کاری پرهیز کنید. مورد استفاده قرار دادن آنالیز تحلیلگران موفق بسیار خوب و قابل تحسین است؛ اما وابستگی به تحلیلگران اتفاق دلخواهی نیست. چرا که:

  • هیچ تحلیلگری بدون خطا نیست و احتمال ایجاد شرایط برنامه ریزی نشده وجود دارد.
  • سرمایه گذار در صورت قطع ارتباط، تا پیدا کردن یک تحلیلگر با کیفیت دیگر، هیچ برنامه ای برای ترید نخواهد داشت.
  • معامله گر برای هر ترید تقریبا اختیاری از خود ندارد و نیاز دارد که دیگران بر روی کار او نظارت کند.
  • هیچکس مانند خود انسان، به فکر سرمایه خودش نیست.

سیگنال ارز دیجیتال

در نظر گرفتن نظرات افراد با تجربه و مشورت با معامله گران موفق در هر شرایطی قابل قبول و به سود تریدرها است؛ اما خرید سیگنال، حتی از نوع معتبر، در بلند مدت توصیه نمی‌شود.

سیگنال ارز دیجیتال، نشانی و علامتی است که به معامله گران بازار رمز ارزها می‌تواند کمک کند تا تصمیم بهتری بگیرند. برای درک این علائم، نیاز به یادگیری دانش مربوط به تحلیل تکنیکال و فاندامنتال است.

در این بازار پر هیجان، عده ای که دانش تحلیل بازار را دارند، این علائم را آنالیز می‌کنند و نتیجه را به صورت رایگان منتشر می‌کنند یا به طریق مختلف می‌فروشند.

به کارگیری اطلاعات تحلیلگران می‌تواند به تریدرها کمک کند؛ اما هماطور که در بالا تر گفته شد در بلند مدت استفاده از سیگنال به هیچ وجه توصیه نمی گردد.

از همراهی شکا عزیزان تا پایان محتوا آموزش خرید سیگنال  درسایت یاشار عزیزی متشکریم.