کریپتوکارنسی چگونه استخراج می شود؟

کریپتوکارنسی چگونه استخراج می شود

فهرست مطالب

برای پاسخ دادن به سوال کریپتوکارنسی چگونه استخراج می شود؟ باید اطلاعات کامل در زمینه کریپتو کارنسی داشته باشیم و با روش های تولید آن آشنا باشیم. یکی از روش های به دست آوردن ارزهای دیجیتال استخراج است که در این محتوا در رابطه با آن صحبت می کنیم.

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با بازار کریپتو به این صفحه مراجعه کنید: بازار کریپتو چیست ؟

کریپتو کارنسی چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با این سوال پرتکرار که کریپتوکارنسی چگونه استخراج می شود صحبت کنیم ،باید با خود کریپتو کارنسی آشنایی داشته باشیم.

کریپتوکارنسی تشکیل شده از دو کلمه کریپتو به معنی رمزنگاری و کارنسی به معنی ارز دیجیتال می باشد. در اصل می توان آن را یک پول دیجیتالی معرفی کرد که امنیت آن از راه رمزنگاری فراهم شده است. اولین و مشهورترین کریپتوکارنسی در جهان، Bitcoin شناخته می شود.

کریپتوکارنسی به نام های دیگری از جمله رمزارز یا ارز رمزنگاری شناخته شده است. این پول به صورت دیجیتالی روی کیف پول دیجیتال آنلاین ذخیره می گردد.

کریپتو کارنسی چیست

هدف اصلی از تولید کریپتوکارنسی مبادله ارز به میزان محدود بدون وابسته بودن به نهاد مرکزی مانند بانک و یا دولت است. شیوه انتقال کریپتوکارنسی به شکل الکترونیکی است.

کریپتوکارنسی ها به وسیله افراد و یا بعضی گروه های خصوصی به وجود می آیند و می توان آن ها را به عنوان واسطه های مبادله مالی برای  ارزهای جایگزین در نظر گرفت.
بیت کوین، برجسته ترین کریپتوکارنسی است که بعد از ورود به بازار به صورت وسیع مورد استفاده واقع شد. با این همه هزاران کریپتوکارنسی به بازار راه پیدا کرده اند.

جهت بالا بردن امنیت انتقالات در کریپتوکارنسی ها از پروتکل هایی که انتقال داده ها را رمزگذاری می کند، به کارگیری می شود.

در اصل منظور از کلمه کریپتو در ابتدای کریپتوکارنسی، تکنیک های رمزنگاری می باشد که سبب محافظت از این ورودی ها می شود. این پروتکل های امنیتی از آشکار شدن هویت کاربران کریپتوکارنسی محافظت می نماید.

بازار کریپتو کارنسی چگونه کار می کند؟

در این قسمت برای پاسخ به سوال کریپتوکارنسی چگونه استخراج می شود ؟  می بایست با نحوه کار بازار کریپتو آشنا شویم. نرخ مبادله ارز هم برای کوین و هم برای توکن در بازار رمزارزها مشخص می گردد. کارکرد فروشندگان و خریداران در اصل نرخ کریپتوکارنسی تعیین کننده می باشد.

بازار رمزارزها شرایط خرید و فروش ارزهای دیجیتال برای شما فراهم کرده است. معامله گران در بازار رمزارزها برای به کارگیری از نرخ ارزهای بسیار ناپایدار، جفت ارز ها را مورد استفاده قرار می دهند.

مزیت های کریپتوکارنسی

 • حفظ ارزش رمزارزها با عرضه محدود.
 • کم شدن  انحصار ارزی دولت.
 •  محافظت کردن  از حریم خصوصی.
 •  سخت کردن کار دولت برای مجازات مالی به طور دقیق.
 •  ارزان تر بودن در مقایسه با معاملات الکترونیکی سنتی.
 •  کم کردن موانع و هزینه های معاملات بین المللی.

معایب استخراج کریپتو کارنسی چیست

معایب کریپتوکارنسی

 •  راحت کردن  فعالیت بازار سیاه به علت نبود مقررات
 •  سهولت فرار مالیاتی
 •  شرایط از دست دادن پول به علت از دست رفتن اطلاعات خصوصی
 •  تغییرات  بالای قیمت ها و احتمال دست کاری آنها
 •  در اکثر موارد شرایط مبادله کریپتوکارنسی ها با ارز فیات امکان پذیر نمی باشد.
 •  عدم امکان برگشت پول در صورت رخ دادن اشتباه
 •  اثرات نامطلوب محیط به علت به کارگیری از دستگاه های استخراج کریپتوکارنسی

 

امنیت رمزارزها یا کریپتوکارنسی ها

کریپتوکارنسی ها ساخته شده از فناوری بلاک چین می باشند. این فناوری کاملا پیچیده و فنی است. در اصل دستکاری این فضای دیجیتالی برای هکرها کاری بسیار دشوار به حساب می آید.

همینطور تراکنش ها به صورت احراز هویت دو مرحله ای صورت می گیرد. با این حال این به مفهوم غیرقابل هک بودن رمزارزها نیست.

 

کریپتوکارنسی چگونه استخراج می شود ؟

استخراج ارز رمزنگاری شده پروسه ای است که در آن معاملات بین کاربران مورد قبول و به دفتر عمومی بلاکچین اضافه می گردد. پروسه استخراج مسئول ارائه سکه های جدید به زنجیره در گردش موجود است.

بر این اساس طی پروسه استخراج هویت های دیجیتال با عنوان سکه های رمزارز به استخراج می رسند. این پروسه برای رمزارزها این شرایط را فراهم می کند تا در یک شبکه غیر متمرکز همتا به همتا در مناسبات مالی مورد تبادل واقع شوند.

به علاوه اینکه، ماینینگ از دوباره خرج کردن نیز خودداری می کند. پروسه دو بار خرج کردن به این صورت می باشد که صاحب ارز دیجیتال، این شرایط را دارد که یک ارز مشابه را دو بار خرج کند. این موضوع در ارزهای فیزیکی مشکلی به وجود نمی آوردند.

اما در مورد ارزهای دیجیتال بر این باورند که افراد احتمال دارد از توکن خود یک کپی ایجاد کنند و آن را مجدد به فرد دیگری بفرستند. هنگامی که ماینر تراکنشی به اندازه ۱ مگابایت را تأیید کرد، شایسته اخذ مقدار مشخصی ارز دیجیتال می باشد.

فرآیند ماینینگ

فرآیند ماینینگ یکی از ارکان اصلی است که به ارزهای رمزنگاری شده اجازه می دهد بدون احتباج به مرجع مرکزی و شخص ثالث به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز نظیر به نظیر به فعالیت بپردازند.

لازم به ذکر است که همه ارزهای رمزنگاری شده قابلیت استخراج ندارند. استخراج بیت کوین بر طبق الگوریتم اجماعی به نام اثبات کار صورت می گیرد.

الگوریتم اثبات کار دارای پروسه استخراج است و ارزهای دیجیتالی که این الگوریتم را مورد استفاده قرار می دهند برای صدور سکه، لازم است استخراج صورت گیرد.

بر طبق نوع رمزارز مورد نظر شما و سرمایه ای که در اختیار دارید، می توانید از شیوه های مختلفی برای انجام این پروسه استفاده نمایید.

بیت کوین به عنوان اولین رمزارز شناخته شده است که بر مبنای الگوریتم اثبات کار طراحی شده است. باید توجه داشته باشیم که تمامی رمزارزها قابلیت استخراج ندارند. اصولاً رمزارزهای استخراج پذیر در بستر الگوریتم اثبات کار ایجاد می شوند.

در ادامه به برسی پروسه و اینکه کریپتوکارنسی چگونه استخراج می شود می پردازیم.

پروسه استخراج کریپتو کارنسی

پروسه استخراج کریپتوکارنسی چگونه است ؟

دستگاه استخراج یک نود ماینر در شبکه بلاک چین می باشد که معاملات را جمع آوری و به ذخیره و نگهداری آنها را در زنجیره های بلوکی می پردازد.

بر این اساس زمانیکه که معامله ای در شبکه صورت بگیرد تمامی نودهای شبکه آن را دریافت و اعتبار آن را مورد ارزیابی قرار می دهند. سپس نودهای استخراج کننده، به ذخیره سازی معاملات که را از استخرهای رمزارز جمع آوری شده است، اقدام می کنند.

اولین گام برای استخراج و آزادی سازی یک بلوک از بلاک چین این است که بر طبق قدرت هش و میزان سختی شبکه، در ابتدا باید کل معاملاتی که در شبکه موجود می باشد را جمع آوری و داخل زنجیره های بلوکی ذخیره کرد.

ماینرها در مقابل استخراج و اعتباردهی به یک بلوک از بلاک چین،  تعداد معینی از سکه های رمزارز دریافت می نمایند.

بعد از اینکه تمامی معاملات موجود در شبکه مورد استخراج قرار گرفتند، قدرت هش شبکه در بخشی به نام درخت هش سامان دهی می شود. تعیین قدرت هش شبکه به وسیله پروتکل اصلی شبکه بلاک چین انجام می گردد.

زنجیره بلاک چین به قدرت هش به میزان قدرت شبکه برای آزادی سازی یک بلوک از  گفته می شود. از شما عزیزان که تا پایان محتوا کریپتوکارنسی چگونه استخراج می شود در سایت بی تی سی یاس با ما همراه بودید، متشکریم.